Koh Tao Yürüyüş Rotası 1

Koh Tao muhteşem bir ada. Bizim geliş amacımız daha çok dalış yapmak olduğu için adanın her tarafını karış karış gezemedik onun yerine akşam üstleri, kavurucu sıcaklar yerini serin havaya bırakır bırakmaz kısa süreli yürüyüşlere çıktık. Akşam 5 gibi başladığımız yolculuklar genelde günü eşsiz manzaralar eşliğinde batırmamızı sağladı. Bir de ücretli olan bir sürü plaja akşam 5’ten sonra gittiğimiz için para vermemiş olduk. Farkında olmadan iyi bir taktik bulduk sanki.

IMG_20190330_174728.jpg
Koh Tao

Kaldığımız otel iskelenin tam karşısında yer alıyordu. İlk gün oteli arkamıza alıp sol tarafa doğru yani adanın güney batısına doğru kıyıdan ilerlemeye başladık. Google Maps’te çok belli olmayan yürüyüş rotaları offline olarak kullanabildiğiniz “MAPS.ME” uygulamasında çok detaylı olarak gözüküyor. Biz de bu uygulamayla rotamızı belirleyerek sahildeki kayaların üzerinden seke seke yürümeye başladık. Karşımıza çıkan ilk salıncakta bir süre fotoğraf çekimi yaptıktan sonra ilerlemeye devam etik.

Jansom Bay (Lokasyon)

Yaklaşık yarım saat içinde yolda bolcana oyalanarak Janson Bay’a vardık. Burası muhteşem bir koy. Dalgasız, çok ince olmayan hafif taşlık kumsalı tam benim sevdiğim gibi. Suyu da bir harika. Akşam üstü gittiğimiz için normalde kişi başı 200 Baht olan giriş ücretini alacak kimse yoktu, doğal olarak para vermedik. Denize giren bir iki kişi dışında oldukça romantik bir şekilde bu sessiz ve sakin küçük plajın keyfini çıkarttık.

Sai Nuan Beach (Lokasyon)

Bir süre sonra Sai Nuan Beach yazan tabelaları takip ederek yola devam etmeye başladık. Yol üzerinde karşımıza çıkan yamaçlardaki muhteşem evlerden birini seçip içinde kimsenin olmadığına kanaat getirdikten sonra, terasındaki banka oturup gün batımı manzarasına şahit olduk.

Yeşilliklerin içindeki evlerin arasındaki patika yollardan ilerlerken kayalığın ucundaki bankta biraz daha oturduk. Yaklaşık yarım saat buralarda oyalandıktan sonra Sai Nuan Beach’e vardık. En az bir önceki plaj kadar güzel geldi burası da. 100 Baht olan giriş ücretini yine kimsecikler olmadığı için ödemedik. Akşam gezmenin faydaları.

Banana Rock Koh Tao Thailand (Lokasyon)

18:30 civarında Sai Nuan Beach’ten ayrıldıktan sonra yürümeye devam edip Banana Rock’a vardık. Bu barı gün batımı için hedefliyorduk tam zamanında varmış olduk. Kokteyl idare ederdi ve birazcık pahalı geldi bize. Bir mojito için 200 Baht (6.5 Dolar) ve bir bira için 80 Baht (2.60 Dolar) ödedik.

Siam Cookies Bungalow & Restaurants (Lokasyon)

Barda yemek servisi yapılmadığını söyledikleri için koyun diğer ucundaki restorana gidip yemek siparişimizi verdik. Merkezden bu kadar uzak olan, arada kalmış bir restoranda bu kadar lezzetli yemekler yiyebileceğimizi hayal etmiyorduk açıkçası. Beklentileri ne kadar aşağı çekersek o kadar keyif alıyoruz genelde. İnanılmaz leziz deniz mahsullü pad thai, köri yemeği ve biraya 270 Baht (8.78 Dolar) verdik. Ardından Banana Bar’a geçip birer bira daha içip müzik dinledik. Sallana sallana yaklaşık bir saat yürüyüp merkeze geri döndük.

Lotus Bar & Restaurant (Lokasyon)

Ardından otelimizi arkamıza alıp sağ tarafına doğru yürümeye başladık. Saire Beach tarafına doğru bir süre sahil kıyısından, ardından da karşılıklı dalış okullarının, dükkanların ve barların olduğu yürüyüş yolundan yürümeye başladık. Lotus Bar’a uğrayıp birer kokteyl içip ateş şovunu izledik. Koh Tao’nun gece hayatını idare eder seviyede bulduğumuzu söylemeliyim. Bir süre takıldıktan sonra 7/11’dan aldığımız biraları yudumlayarak otele geri döndük. Şimdi düşününce tüm gün ne kadar çok bira içmişiz. Ada hayatı, bol bol bira içmeden olmuyor. 🙂

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close